پسته بخورید و استرس را رها کنید !

پسته خواص مفیدی برای سلامتی مان دارد و می تواند استرس و اضطراب را دور کند. پس از خواص بی نظیر این مغز خوشمزه نباید غافل شوید! بنا بر مطالعات علمی پسته روی واکنش های مرتبط به استرس تاثیر مثبتی دارد. پسته در بین چند آجیل کم کالری قرار می گیرد و حتی برای درمان دندان درد هم موثر است. این مغز خوشمزه دارای اسیدهای چرب مفید و سرشار از آنتی اکسیدان، فیبرهای غذایی و پولیفنول هاست. در ادامه به چندین خاصیت پسته می پردازیم …

مصرف پسته و مقابله با استرس و اضطراب
اگر احساس افسردگی دارید یا از سرما و کمبود نور خورشید کلافه شده اید ، چند عدد پسته بخورید . بنا بر پژوهش های علمی پسته روی واکنش های مرتبط با استرس تاثیر مثبتی دارد . زیرا پسته دارای آنتی اکسیدان های قوی و موثر چون لوتئین ، کرستین یا نارنژنین و رسوراترول است و این ترکیبات با استرس مقابله می کند . به همین خاطر مصرف روزانه پسته باعث کاهش تاثیر استرس روی فشار خون می شود . البته پسته با دارا بودن پتاسیم به تنظیم فشار خون بدن کمک می کند .
پسته منبع غنی از منیزیم است ، به طوری که در هر ۳۰ گرم از آن ۸ درصد منیزیم وجود دارد . منیزیم نیز یک ترکیب معدنی است که ضد استرس بوده و به کنترل فشار خون هم کمک می کند . میزان مورد نیاز منیزیم برای زنان ۳۶۰ میلی گرم و برای مردان ۴۲۰ میلی گرم در روز است .

مصرف پسته و مقابله با بیماری های قلبی
بیش از درصد چربی های موجود در پسته از نوع چربی های اشباع نشده است که باعث کاهش کلسترول خون و مقابله با بیماری های قلبی عروقی می شود. علاوه بر آن پسته دارای پتاسیم است و به تنظیم فشار خون و کنترل بیماری های قلبی کمک می کند. البته پسته با دارا بودن پولیفنول ها تاثیر مثبتی روی سلامت قلب دارد.
مصرف پسته و درمان یبوست
پسته سرشار از فیبر است و در هر ۲۸ گرم از آن حدود ۳ گرم فیبر غذایی وجود دارد که ۱۲ درصد نیاز روزانه بدن را تامین می کند . فیبرها نقش موثری در بهبود یبوست و تسریع روند دفع دستگاه گوارش دارند . این ترکیبات به خاطر قدرت جذب بالای آب باعث تحریک انقباض های روده شده و به فعالیت باکتری مفید کولون کمک می کند . پس برای رفع یبوست پسته بخورید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0